KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11898271
*
nr 1189 8271
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Etsning, Aux Caves des Gourmets. Stämpelsignerad, daterad 1957. Motivet: 24x23 cm
Kondition: med dedikatin
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2018
kl 19:22:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 17:52:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund etsning etsningar grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Bertil Bull Hedlund
Kondition: med dedikatin
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
nr 1189 8271
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Etsning, Aux Caves des Gourmets. Stämpelsignerad, daterad 1957. Motivet: 24x23 cm
Kondition: med dedikatin
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/6 17:52:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund etsning etsningar grafik stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



